FLORA URBANICA je výsledkem desetiletých zkušeností se stavěním zelených stěn, které jsme využili k vývoji a vytvoření zcela nového systému – Florapanelu.

Náš příběh

2010 - První setkání s vertikálními zahradami ve Francii

Luboš Machala, jeden ze zakládajících členů FLORA URBANICA, s.r.o., se již během svých studií rozhodl odjet na zkušenou do francouzského St. Tropez, kde se seznámil se stavěním zelených stěn z rašeliny. V té době to byla nejlepší technologie. Po této zkušenosti vytvořil vlastní systém pro stavbu zelených stěn z rašeliny. 

A tady náš příběh začíná…

Spaghnum base green wall In St. Tropez

2013 - Založení firmy Arch Vegetal

Stali jsme se jednou z prvních firem v ČR, která realizovala zelené stěny a střechy. V té době jsme vyvinuli náš vlastní systém, který využival rašeliníku jako pěstebního média. Tyto systémy stále vidíme jako udržitelnější v porovnání s pěstováním rostlin v geotextíliích.

Stále máme v paměti první stěnu, kterou jsme tehdy postavili. Byl to neskutečný boj, ale díky naši píli a úsilí jsme byli úspěšní. Od té doby víme, že možné je opravdu vśe, záleží jen na množství vloženého úsilí.

2014 - Stavba největší vertikální zahrady v ČR

Postavili největší zelenou stěnu v České republice. 250 metrů čtvereční plochy s více než 5000 rostlinami. Byla to opravdová výzva, ale výsledek za to stál. Office house v Jindřišské ulici v Praze také díky naší realizaci vyhrál spousty cen za architekturu a certifikaci LEED Gold.

Už jsme vám říkali, že máme opravdu rádi výzvy?

2018 - zahájení vývoje Florapanelu!

Trh se zelenými stěnami se začal výrazně měnit. I přesto, že největší zelená stěna na světě byla postavená s použítím rašeliníku, realizační firmy se začaly obracet k dlouhodobě udržitelným technologiím. Byly levnější a méně náročné na servis. V té dobé jsme vyzkoušeli všechna řešení dostupná na trhu, ale kvůli našemu smyslu pro detail, jsme s žádným nebyli spokojení.

A tímto momentem započal vývoj našeho vlastního systému – Florapanelu!

2020 - vznik FLORA URBANICA
Lepší začátek druhé dekády druhého tisíciletí jsme si snad ani nemohli přát. Splnil se nám náš sen. Vytvořili jsme systém, díky kterému si všichni můžeme dopřát v našem okolí více zeleně a tím se dostat o krok blíž k přírodě.
 

Zůstaňte s námi, brzy chystáme další překvapení 🙂

Náš tým

Lubos Machala
Ředitel

Filip Goldman
Provozní ředitel

Petr Hofhans
Spoluzakladatel

Michaela Fojtíčková
Marketingová manažerka

Jan Thoř
Realizace a technická podpora

Jakub postler
Obchodní zástupce - Polsko

Adam Salacinski
Obchodní zástupce - Polsko

Aleš Stacke
Obchodní zástupce - Česká Republika